Transport

Transport

Vi er blevet busejer - så vi selv kan afhente og bringe de elever vi har, der har bopæl langt væk fra skolen.

 

Bussen kører i to sløjfer om morgenen og én sløjfe om eftermiddagen. Nedenunder ses den køreplan, der i øjeblikket køres efter. Køreplanen tilpasses alt efter, hvor vores elever har bopæl.

Returkørsel:

 

Der køres normalt retur fra skolen hver eftermiddag kl. 14.45 - i nogenlunde samme rækkefælge som morgenkørslen.

Dvs: Tollestrup --> Jerslev --> Rønnebjerg --> Tårs --> Høgsted --> Guldagervej --> Harken --> Hjørring --> Hæstrup --> Rakkebyholm --> Vrå.

 

Ret til ændringer forbeholdes (spørg på kontoret)

 

Mobilnr. til bussen (chauffør Kai) er 51 88 29 25

 

 

Sløjfe 1 (morgen):

06.40: Jerslev - Højlandsvej v/tankstationen

 

06.45: Tollestrup by

 

06.50: Gl. Rønnebjergvej/Ny Rønnebjergvej

 

06.55: Ny Rønnebjerg

 

06.58: Terpetvej/Vrejlev Klostervej

 

07.00: Tårs Sognegård overfor skolen

 

07.05: Høgstedvej/Vrejlev Klostervej

 

07.15: Poulstrup Friskole og Børnehus (de vil være opsyn med eleverne indtil skolestart)

 

Sløjfe 2 (morgen)

07.18: Guldagervej (90) / Ålborgvej

 

07.20: Harken v/Hedebovej

 

07.22: Hæstrup Mølleby v/Tusindfryd

 

07.30: Lundtoftevej, Hjørring (overfor kirken)

 

07.40: Hæstrupvej, Hæstrup

 

07.45: Rakkebyholmvej

 

07.50: Vrå - Vestergade/Vråvej

 

08.00: Poulstrup Friskole og Børnehus

 

 

 

Poulstrup Skolevej 1-3 | Poulstrup | 9760 Vrå | 71997103 | info@poulstrupfri.net